gemi turları

Gemi Turları ile Gezmek İçin En Güzel 5 Neden

12Geldi geliyor derken bir bayram tatili daha güzel, keyifli ve unutulmaz bir şekilde yaşanarak geçti gitti. Kimimiz bayram turları ile yurt içinde gezilmedik yer bırakmazken, kimimiz ise yurt dışında görmek istediğimiz yerleri keşfe çıktık. Kimi Avrupa gemi turları ile cruise sayesinde denizler aşarak en güzel Avrupa şehirlerini gezerken kimimiz ise nehir turları ile daha önce hiç tanık olmadığımız heyecanlar yaşadık. Kimi Uzakdoğu’da kimi Ege’de bir kıyı kasabasında ama herkes aklındaki tatili yaşarken… Peki bu yaz bayram tatili fırsatını gemiden yana kullananlar neler yaşadı merak eden yok mu?

gemi turları

Çevremizde birçok insan, birçok eş dost ve tanıdığımız bu bayram gemi turları ile cruise tatili yapmanın keyfini sürdü. Biz henüz cruise ile yolculuğa çıkmış değiliz ancak birçok yakın arkadaşımızdan da gördük ki gemi turu ile yolculuk yapmanın birçok artı yönü bulunuyor. Bunlardan 5 tanesini sizin için araştırdık. İşte tatil planlarınız arasına gemi turunu almanız gereken en güzel 5 neden…

1. Gemi turları ile yolculuk yapmalısınız çünkü gece konforlu kabininizde uyurken yolculuk yapıyor, gözlerinizi açtığınızda bambaşka bir şehrin kıyılarına demirliyorsunuz. Bundan daha güzeli olamaz. Hem vakit kaybetmiyor hem de yolculuğunuzu konforlu bir şekilde uyuyarak geçiyorsunuz.

2. Erken rezervasyon dönemlerini takip ettiğinizde birçok gemi turunu çok çok uygun fiyatlarla satın alabiliyorsunuz.

3. Yunan Adaları, Balkan ülkeleri kıyıları gibi çoğu yere gemi turları ile vizesiz gidebilirsiniz. Kapı vizesi adı altında ufak bir miktar ödedikten sonra vizeniz olmadan sadece pasaportunuzla gemi ile Yunan Adaları turu yapabilirsiniz.

4. Bambaşka deneyimler yaşarsınız. Gemi içerisinde canlı müzik ve şov gösterileri, oyunlar, alışveriş imkanları ile deniz üzerinde hem yolculuk yapar hem de bir an olsun sıkılmazsınız.

5. Şehirleri kıyıdan gezme fırsatı yakalarsınız. Bir şehri içine girmeden de kıyılarından ve kıyıdaki güzelliklerinden tanımanın keyfini yaşarsınız.