james

24 Yaşında GİTMEDİĞİ Ülke Kalmadı…

İngiliz gezgin James Asquith, dünyadaki her ülkeyi ziyaret eden en genç kişi oldu. 24 yaşındaki gezgin, hayalini gerçekleştirmek için toplamda 150,000£ para harcadı.

james (3)

Arjantin’den Irak’a, San Marino’dan Sırbıstan’a dünyanın her yerini gezen James, şu sıralar Londra’da bankacı olarak çalışıyor.

2008 yılında, arkadaşından aldığı “seyahat virüsü” ile çantasını hazırladı ve ilk gittiği ülke Vietnam oldu. Asquith “Vietnam gittiğim ilk bağımsız ülkeydi ve orada neredeyse üç ay harcadım.” ve “Aynı zamanda, ABD ve Kanada’da Hawaii’den Alaska’ya 27 eyaletin tamamını tamamını gezmek için beş ay harcadım.” dedi.

 james (5)

Seyahatini 16 yaşından beri çalıştığı yarı zamanlı işler ile finanse eden gezgin, seyahatleri sırasında da barlarda ve otellerde çalıştı.

“En uzun süre geçirdiğim yer Afrika’ydı. Senegal’den Kongo’ya kadar bütün kıtayı geçtikten sonra doğuya yöneldim.”

“Birçok küçük ülke var ve sorunlu sınır geçişleri yaşadım. Bu zorlukları aşarken, genellikle insanların güvenini kazanma yolunu kullandım.”

james (6)

“Henüz işim bitmedi. Tahiti, Paskalya Adası ve Antarktika beni çok heyecanlandırıyor. Önümüzdeki yıl bu seyahatleri de gerçekleştirmeyi düşünüyorum.”

kaynak; sırtçantalılar.com