green-card

amerika’da yatırımcı olmak için hangi vizeyi almak gerekir?

Amerika’ya yapılan seyahatlerin amacına göre vizeler de değişiklik göstermektedir. Turist ve kısa süreli ABD seyahatleri için, Amerika’da çalışmak ya da staj yapmak için, ABD’de öğrenim görmek için ya da ABD’de yatırım yapmak için birbirinden farklı vize seçenekleri sunulmaktadır. Amerika’da hayat boyu yaşama imkanını yakalamak ve bu imkanı elde ettikten sonra ülke vatandaşlığını da alabilmek içinse greencard başvurusu yapmak gerekmektedir.

Ticari Anlaşmalı Tüccar (E1) ve Ticari Anlaşmalı Yatırımcı (E2) vizeleri için Büyükelçilik tarafından şu ifadeler kullanılmaktadır:

“Birleşik Devletler ile ticaret ve sefer anlaşması olan bir ülkenin vatandaşı olan ve temel olarak Birleşik Devletlerle anlaşma yaptığı ülke arasında hizmet veya teknoloji ticareti de dahil olmak üzere önemli bir ticaret yapmak ya da yatırım yaptığı bir kuruluşun faaliyetlerini geliştirmek, yönetmek veya önemli miktarda sermaye yatırımı yapmak için Birleşik Devletlere gelen kişilere yöneliktir.”

ABD’de yatırımcı olmak isteyen kişilerin vize başvurusu süreci; Konsolos tarafından daha detaylı incelendiği için diğer vizelere göre daha farklı işlemektedir. E1/E2 vizelerini kapsayan ABD’de yatırımcı vize türü sahiplerinin vize başvurusundan önce ellerinde ABD’den onaylanmış dilekçeleri bulunması gerekmektedir. Bu vizeye sahip yatırımcıların, ailesi de kişiye seyahat sırasında eşlik edebilmektedir.

ABD yatırımcı vizesi nasıl alınır?

Doğru, hızlı ve sonuç odaklı bir Amerika vizesi danışmanlık hizmeti sunan Amerikauzmani.com; gerek ABD turist vizesi, gerek göçmenlik (greencard) ya da ABD yatırımcı vizesi, gerekse ABD vatandaşlığı konularında geniş hizmet yelpazesi sunmaktadır. Tecrübesi ve pratikliği ile işinizi kolaylaştıran Amerikauzmani.com, Ankara merkezli bir kuruluştur ve tüm Türkiye’ye ve mevcut ABD vize kanunları çerçevesinde İran’a da hizmet vermektedir.

Amerika vizesi almak isteyenler için profesyonel danışmanlık hizmeti sunan Amerikauzmani.com, ABD Büyükelçiliğinde takım liderliği seviyesinde 15 yıllık çalışma tecrübesine sahiptir. Her müşterisi için titiz ve özenli başvuruda bulunan Amerika Uzmanı, başvuru takibini de yapar. Sonuç odaklı bir vize süreci yaşatma hedefiyle, her ne kadar son karar mülakatta konsolos tarafından verilse de Amerikauzmani.com vize işlemlerini doğru ve eksiksiz başvuru ışığında olumlu bir neticeye ulaştırmayı hedefler.

Amerikauzmani.com, New York merkezli Amerikalı hukuk bürosu iş ortağı sayesinde özellikle göçmenlik konusunda size sunulabilecek en kapsamlı ve kaliteli hizmeti taahhüt eder. Tüm Türkiye’de telefonla, mesajla veya e-mail ile Amerika Uzmanından bilgi alabilmek mümkündür.

Amerikauzmani.com; ABD Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü’nde 15 yıl deneyim kazanan, burada takım lideri konumuna yükselen ve her tür ABD vizesi konusunda geniş bilgi birikimi edinen Gökçe Taşkıran tarafından kurulmuştur. Taşkıran; üniversite öğrenimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamış ve aynı bölümde yüksek lisans derecesini almıştır.

İş hayatına Turkish Daily News gazetesinde muhabir olarak başlayan Gökçe Taşkıran, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde Dış İlişkiler dairesinde de tecrübe sahibi olmuştur.