575fc7c567b0a913a45bc5f6

Kadın akademisyen motosikletle Afrika turunda

İstanbul Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi akademisyenlerinden Asil ÖZBAY, kadınların yapabileceklerinin sınırlarının ne kadar geniş olduğunu tüm dünyaya göstermek amacıyla gerçekleştirdiği Dünya Turunda 40 gün boyunca motosikleti ile Afrika kıtasını dolaşacak.

Türkiye’de tek başına motosikletle en uzun yol yapan ilk kadın ünvanı ile bilinen Asil Özbay, Gedik Üniversitesi’nin desteği ile motosiklet üzerinde gerçekleştireceği 20.000 km’lik turuna İstanbul’dan başlayıp Avrupa üzerinden Afrika kıtasına geçişi ile devam edecek.

Kadın akademisyenin motosikletle Afrika turu

1 Kadın 1 Motosiklet, Afrika projesi kapsamında “Kadınlara Özgürlük Yakışır” mottosuyla yola çıkan Asil Özbay, dünya turunun bu ikinci kısmında Türkiye ve dünya basınında özgür Türk kadını profilini göstermeyi amaçlamaktadır.

İstanbul’dan Avrupa’ya uzanan yolculuğunun ilk yarısında 13 ülkeden geçecek olan Asil Özbay Fransa’da Milli Takım Kampını ziyaret edip Portekiz üzerinden Afrika kıtasına geçerek asıl yolculuğunun startını verecek.

Kadın akademisyenin motosikletle Afrika turu

Bu yolculuk boyunca gittiği yerlerde pek çok farklı kare fotoğraflayacak olan Asil ÖZBAY, çektiği fotoğrafları an be an #kadınlara özgürlük yakışır hashtag’i ile twitter,facebook ve instagram hesapları üzerinden takipçileri ile paylaşacak.

kaynak; www.hurriyet.com