ostrich-pillow-cool-travel-inventions

Muhtemelen Varlığından Haberdar Olmadığımız 10 Çok Havalı Seyahat Aksesuarı

Seyehatlerde çok fazla bagaj taşımamak, sadece havayollarına ödeyeceğimiz bagaj ücretlerinden tasarruf etmek anlamına gelmiyor. Hem enerjiden, hem zamandan tasarruf etmek anlamına geliyor. Yanımıza alacağımız eşyalar ne kadar az ve aynı zamanda kullanışlı olursa, çantamız da bir o kadar hafif ve taşınabilir olur ve seyahatlarimiz sırasında biz de o derece özgür oluruz. İşte seyahatlerinizde yanınızda bulundurmak isteyebileceğiniz, kullanışlı birkaç aksesuar…

1. Tillow

tillow1
Kumsal için biçilmiş kaftan… Hem havlu, hem yastık hem de özel eşyalarınızı koruyabileceğiniz bir çanta görevi görüyor. Yapmak istediğiniz sadece sahilde uzanmaksa ve çabucak denize girip çıkmak istiyorsanız, aklınız plajdaki eşyalarınızda kalmadan bunu yapmanızı sağlıyor. Başınızın altında kumdan sert bir yastık oluşturmanın yanı sıra, en önemli özelliği değerli eşyalarınızı saklamak için bir plaj çantası taşımanıza gerek kalmaması. Ayrıca akıllı telefonlarınızı kumdan ve sıcaktan koruyan özel bir haznesi var.

2. SteriPen

steripen
Dünya Sağlık Örgütü’nün, seyahatler sırasında gerçekleşen hastalıkların yüzde 80’nini tüketilen suya bağladığını, biliyor muydunuz? Bir çok ülkedeki içme suyu sistemleri, suyun arıtılması bakımından yeterince güvenli değil. Su boruları; bakteriler, virüsler ve protozoaları içeren ve içilebilir suyu kirleten sızıntılara maruz kalıyor. Yani su kaynakları riskli ülkeleri ziyaret edeceğinizde, yanınızda SteriPen varsa, iki dakika içinde risk altındaki suyu hızlı ve kolayca içilebilir güvenli suya dönüştürmeniz mümkün. SteriPen’deki UV (ultraviyole-mor ötesi ışınlar) su arıtma sistemi ile Amazonları hasta olma korkusu yaşamadan, yolculuğun keyfini çıkararak gezebilirsiniz mesela.

3. Tile

tile2
Seyahat ederken, değerli bir şeyinizi unutmuş olmak, yanlış anahtarları ya da paketi almış olmak; isteyeceğiniz en son şeydir. Tile, kaybettiğiniz herhangi bir eşyayı bulmak için çok yardımcı bir aparat. Tüm IOS cihazlara tanımlanabilen bu alet, Bluetooth 4.0 kullanarak 15-45 metre mesafe arasındaki eşyaların yerini gösteriyor. Pilleri bir yıl boyunca dayanan alet, su geçirmiyor ve şarj gerektirmiyor.

4. Wheely

wheely1
Kayabiliyorsanız neden yürüyesiniz? Wheely, İsviçre yapımı hem kaykay, hem de 26 kg yük alabilen 5 kg’lık bir valiz… Havaalanlarında daha hızlı ve zahmetsizce hareket etmeniz için tasarlanmış. Çoğu havayolu tarafından el çantası olarak onaylanmış ve bagaj bölmelerine sığacak büyüklükte.

5. SlotFlops

slotflop2
Plaj sevenler için başka bir basit çözüm daha… Nakit, kredi kartları ya da anahtarlar gibi sürekli yanınızda taşımanız gereken şeyler için omuzunuzda, kolunuzda, elinizde çanta taşımanıza gerek bırakmıyor. Üstelik çalınmalara karşı bir önlem olarak, kamuflaj görevi de görüyor.

6. HoodiePillow

hoodie2
Dahice bir buluş daha… Her türlü seyahat esnasında biraz mahremiyet arıyorsanız ve nerede olursanız olun, gözlerinizi kapatmak için mükemmel bir boyun yastığı…

7. Hygienna Solo

Hygienna Solo
Biz taret almaya alışkınız… Dünya çapında seyahat ediyorsanız, her yerde taret musluğuna rastlamanız mümkün değil ve temizliğinizi kuru mendillerle yapmak zorunda kalabilirsiniz ve bu durum da bağzılarımız için oldukça rahatsız edici olabilir… ???? Bu 15 gram ağırlığındaki taşınabilir bide, plastik su şişelerinin ucuna takılıyor. Bu nedenle ihtiyatlı olmak adına; kolayca, cebinizde, çantanızda taşıyabileceğiniz bir aparat.

8. Crumpled City

Crumpled City
En temel seyahat eşyalarından birinin yeniden ve çağdaş bir versiyonu: Dünyanın en hafif, yırtılmaz, yumuşak haritası. İstediğiniz gibi buruşturabilirsiniz. Dahası ne kadar hırpalanmış olursa, o kadar iyi görünüyorlar. Crumpled City, aynı zamanda dünyanın en ilginç şehirlerinin haritalarını barındıran bir koleksiyon. Sadece 21 gram ağırlığında ve %100 su geçirmez.

9. Re-Timer

retimer1
Bu gözlük jet lag ile başa çıkmak için tasarlanmış. Gözlerinize LED ışığı tutarak enerjinizi artırmaya ve yorgunluğunuzu azaltmaya yardımcı oluyor. Uyku ve uyanıklık zamanınız, sirkadiyen ritminize göre görünmez bir saat tarafından zamanlanıyor. Bu ritm doğal olarak, gözlerinizdeki fotoreseptörler tarafından emilen parlak ışık ile ölçülür. Uluslararası ya da kıtalararası yolculuklarda sirkadiyen ritminiz yorgunluk ve halsizlikle bozulabilir. Re-Timer’ın, UV yeşil ışık kaynağı ile sirkadiyen ritmi, optimum dalga boyutuna ulaştırıyor ve jet lag etkisini azaltıyor.

10. Powerbeg


Lamzec ya da Rybone da deniyor. Tam anlamıyla çok havalı bir şezlong ya da yatak… Pratik çantasından çıkartıyor ve ucunu katlamadan önce içini havayla dolduruyorsunuz. Sakın yanlış anlamayın içine hava basmıyorsunuz. Üç dakika içinde hazır hale geliyor. Her yere taşıyabileceğiniz kadar hafif ve yer tutmayan bu konforlu aksesuar, ıslanmıyor ve toz tutmuyor.

Kaynak: www.listelist.com

              webmaya.com