seyahat öncesi aşı

NEDEN SEYAHAT SİGORTASI YAPMALISINIZ?

 

     Seyahat sigortası mutlu ve huzurlu bir seyahat için önemli bir güvencedir.

     İş veya dinlenme amacıyla yapılan her türlü seyahat aslında parasal bir değere dayanır. Seyahat sigortası, seyahat sırasında ortaya çıkabilecek trafik kazaları, yolculuk iptalleri veya uçak seferinin gecikmesi gibi çeşitli risklere karşı güvence sağlar. Böylece, çeşitli seyahat risklerinden mali durumunuzun etkilenmemesini sağlayabilirsiniz.

     Yurtdışı seyahatlerinizin güvencesi için seyahat sigortasından yararlanabilirsiniz.

     Yurtdışı seyahatlerinizde aşağıda belirttiğimiz muhtemel risklere karşı seyahat sigortası ile güvence sağlayabilirsiniz:

• Seyahatinizi iptal etmek durumunda kalırsanız, bu iptal işleminden dolayı ortaya çıkabilecek zararlarınızı güvence altına alabilirsiniz.

• Uçak biletiniz hava yolu şirketi tarafından ertelenirse veya uçuşunuz gecikirse, seyahat sigortası ile otel ve buna bağlı diğer giderlerinizin karşılanmasını sağlayabilirsiniz.

• Yurtdışı seyahatiniz sırasında bir kaza geçirirseniz veya hastalanırsanız, sahip olduğunuz sağlık sigortası yurtdışında ortaya çıkabilecek sağlık giderlerinizi karşılamayabilir. Bu durumda seyahat sigortası ile acil tıbbi yardım ve müdahale giderlerinizi güvence altına alabilirsiniz.

• Bavullarınızın çalınması veya kaybolması risklerini seyahat sigortası ile güvence altına alabilirsiniz.

• Yurtdışında meydana gelebilecek sakatlık ve vefat risklerini sigorta kapsamı altına alabilirsiniz.

kaynak ; www.sigortam.net

Anahtar kelimeler: