newyork

Şeker Bayramı’nda New York’ta yapacağınız 10 şey

Amerika’nın en kalabalık şehri olan New York’ta sanat, tarih ve eğlence dolu bir bayram geçirmek için yurt dışı turları arasından New York’u seçebilirsiniz. New York gezinizde yapacağınız 10 güzel aktiviteyi sizler için bir araya getirdik.

1.Brooklyn Bridge Parkı’nda doğayla kucaklaşın

Şehrin gürültüsü ve karmaşasından uzaklaşacağınız parkta, banklarda oturup nehir manzarasını seyredebilir, parkta küçük bir gezinti yaparak huzur bulabilirsiniz.

2.Manhattan’da bulunan dünyaca ünlü Times Square (Times Meydanı)’na çıkın.

Her daim kalabalık olan New York’un bu ünlü meydanı kültürel çeşitliliğin görülebileceği en iyi yerdir. Her yılbaşı milyonlarca insanın buluştuğu meydanda havai fişek gösterileri eşliğinde yeni yıl kutlamaları yapılmaktadır.

3. Soho Bölgesinde sanata doyun

Çok sayıda sokak sanatçısı ve galerilerin bulunduğu bölgede sokak ressamlarının çalışmalarına ve önemli sanat eserlerini görebilirsiniz.

4.New York’un simgelerinden biri olan Özgürlük Anıtı’nı görün

1886 yılında Fransızlar tarafından ABD’ye hediye edilen ve Özgürlük Adası’nda bulunan anıt, tüm güzelliğiyle görülmeyi bekliyor

5.Central Park’a gidin

Manhattan’da bulunan ve tamamı yapay olarak dizayn edilmiş Central Park, içerisinde bulunan birçok gölet, hayvanat bahçesi, oyun alanları, botanik parkı ile son derece renkli ve etkileyici bir yer. Yürüyüş-bisiklet parkurlarının bulunduğu parkta keyifli bir yürüyüşe çıkabilir, bisikletle turlayabilirsiniz. Açık hava tiyatrosunun da yer aldığı parkta çeşitli konserler ve tiyatro gösterilerini izleyebilirsiniz.

6.Müzeleri Gezin

New York, zengin koleksiyonlara ev sahipliği yapan müzeleriyle dikkat çekiyor. Metropol Sanat Müzesi, Doğa Tarih Müzesi, Guggenheim Müzesi, Modern Sanatlar Müzesi, Göç müzesi, şehrin en önemli müzelerinden

7.Belirli ulusların yoğunlukta olduğu bölgelerini ziyaret edin

Çin Mahallesi, Küçük İtalya ve Harlem gibi bölgelerde o ülkelerin geleneklerini yakından tanıyıp bölgelere özgü lezzetleri tadabilirsiniz.

8.Modern mimarinin en güzel örneklerinden Empire State Binası’nı görün

381 metre yüksekliğinde 101 katlı olan bu binaya çıkıp şehrin mükemmel manzarasını yukardan seyretmenin keyfine varabilirsiniz. Ancak yalnızca 86.katına kadar çıkılabiliyor.

9. High Line Parkı’nde yürüyüş yapın

New Yorkluların uğrak noktası olan parkta, restore edilmiş tren yolu boyunca yürüyerek şehrin mimarisine ve sokak yaşamına tanıklık edebilirsiniz. Mevsime göre değişik bitkilerin bulunduğu parkta doğayla baş başa huzur dolu dakikalar sizi bekliyor.

10.Madison Square Garden’i görün

Şehrin önemli yapılarından biri olan Madison Square Garden özellikle spor ve müzik severlerin hoşuna gidebilecek bir yer. NBA takımı New York Knicks ve buz hokeyi takımı New York Rangers karşılaşmalarının yapıldığı salonlar burada yer alıyor. Ayrıca Grammy Müzik Ödülleri, konserler, spor müsabakaları gibi birçok etkinliğin gerçekleştiği Madison Square, New York’un en büyük eğlence merkezlerinden biri. Bu bayram New York’da rüya gibi bir tatil için Şeker Bayramı yurt dışı turları arasında yer alan New York gezisinde yerinizi ayırtın. Setur’un yurt dışı tatil fırsatları ile unutulmaz bir yolculuğa çıkabilirsiniz