tayvan

TAYVAN İLE VİZE KOLAYLIĞI

Türk vatandaşları, bundan sonra Tayvan’daki Taoyuan havaalanında vizelerini alabilecek.

        Türk vatandaşlarının, vize için pasaport, ülkeye indikten sonra havaalanında çektirebilecekleri iki adet fotoğraf, 24 dolar vize ücreti ve dönüş biletini göstermeleri yeterli olacak.Öte yandan Türkiye’ye gelmek isteyen Tayvan vatandaşlarının vize başvurusu için Türk Ticaret Ofisi’ne gitmesine gerek kalmadı.Tayvanlılar, “evisa.gov.tr” adresinden online olarak başvurularını yapabilecek. 20 dolar vize harcı vermeleriyle beraber 30 günlük tek girişli elektronik vize alabilecek.TRT’ye açıklama yapan Tayvan Batı Asya ve Afrika Sorumlusu David Wang, Türkiye ile Tayvan arasındaki eğitim, ticaret ve turizm alanındaki ortak çalışmaları artıracaklarını söyledi.

Wang, “Şu ana kadar Tayvan, Türkiye de dahil olmak üzere 133 ülkeyle değişik vize anlaşmaları imzaladı. Bir dahaki adımda umuyoruz ki; bir gün Tayvan ve Türkiye arasında vize muafiyeti olacaktır” dedi.

Tayvan-Türkiye İşadamları Derneği Onursal Başkanı Hüseyin Kızmaz iki ülke işadamlarının daha fazla gelip gitmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Kızmaz, “Tayvan ve Türkiye bölgelerini temsil eden 2 güçlü ekonomi. Karşılıklı vize almayı kolaylaştıran bu anlaşmadan sonra 2 güçlü ekonomiyi temsil eden iş adamlarının daha fazla gidip-gelmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Tayvanlılar da bundan sonra daha çok kişinin Türkiye’ye gideceği görüşünü paylaşıyor.

 

Anahtar kelimeler: