WorldTravelChannel

TURİZM ALANINDA BİR İLK… “WORLD TRAVEL CHANNEL”

Türkiye’yi olduğu kadar dünyanın tüm güzelliklerini çok dilli yayınla iyi şekilde tanıtmak, iç ve dış turizm potansiyelini artırmak ve ekonomiyi desteklemek amacında olan, ‘World Travel Channel’, çok yakında yayın hayatına merhaba diyor. ‘World Travel Channel’, gerek ülkemiz, gerekse tüm dünya genelinde, ”ilk turizm network’’u olma özelliğini taşıyor.

Network ’un her aşamasında, televizyon kanalı, elektronik ticaret sitesi, IPTV, WEB TV ve çağrı merkezinde çok dilli olarak faaliyette bulunacaktır. Öncelikle eş zamanlı olarak Türkçe, İngilizce ve Almanca, kısa bir süre içerisinde de Rusça ve Arapça olarak faaliyet gösterecek olan ‘World Travel Channel’, tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimizi aktarmanın yanı sıra, ülkemizin son yıllarda göstermiş olduğu büyük gelişimi de uluslararası platforma taşımayı amaç ediniyor.

Tüm hedef kitlelerine yönelik 24 saat canlı yayın yapacak olan, ‘World Travel Channel’, seyahat ve destinasyonlar, eksperlerin analizleri, günlük hava- yol durumu gelişmeleri, turizm sektöründen haberler ve renkli belgesellerle ‘seyahat’ kapsamına giren her sorunun yanıtını izleyicilerine aktarıyor. ‘World Travel Channel’, tüm bunların yanı sıra en sevilen televizyon yıldızları ve birbirinden ünlü isimlerin renklendireceği; gezi, magazin, yemek, sağlık, alışveriş, spor ve yarışma programlarıyla da canlı, neşeli, dinamik bir yayın gerçekleştiriyor.

Hızlı, tempolu, kolay erişilebilir ve yaşamın içinden bir kanal olan, ‘World Travel Channel’,4 Mart 2011 tarihinde, Esma Sultan Yalısı’nda vereceği davetle yayın hayatına “merhaba” diyor. MediaSa Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan’ın ev sahipliği yapacağı ve A46 Organizasyon firması tarafından hazırlanan geceye, iş, sanat ve cemiyet hayatının önemli isimleri davetli olarak katılacak.

kaynak; turizmdesonnokta.com